دکه وردپرس

نحوه انتقال اطلاعات از یک وردپرس به وردپرس دیگر

یکی از کارهایی که مدیران سایتها انجام میدهند گرفتن خروجی از مطالب و اطلاعات وردپرس است. دلیل انجام این کار متفاوت است اما نتیجه اینکار انتقال اطلاعات وردپرس به وردپرس دیگر است. در این مطلب به شما آموزش میدهیم که چگونه از اطلاعات وردپرس بکاپ بگیرید و آن را در وردپرس مقصد ایمپورت کنید. این فرایند شامل نوشته ها، برگه ها، رسانه ها، کاربران، فهرست ها، دیدگاها و… است. اگر از ووکامرس  و یا ایزی دیجیتال دانلود استفاده میکنید، میتوانید از محصولات هم خروجی بگیرید. متاسفانه در این روش نمیتوانید از ابزارک های وردپرس خروجی بگیرید. برای خروجی گرفتن از ابزارک های وبسایتتان باید از افزونه Widget Importer & Exporter استفاده کنید. برای آموزش استفاده از این افزونه میتوانید آموزش خروجی گرفتن از ابزارک های وردپرس را دنبال کنید.

انتقال اطلاعات وردپرس به وردپرس دیگر

برای انجام اینکار باید دو مرحله را انجام بدهید. با توجه به حجم مطالب وبسایت شما این فرایند ممکن است از چند ثانیه تا چند دقیقه طول بکشد. به صورت کلی باید مراحل زیر را انجام بدهید:

  1. گرفتن خروجی از اطلاعات ودپرس
  2. وارد کردن اطلاعات به وردپرس جدید

مرحله اول : خروجی گرفتن

در این مرحله میتوانید از تمام اطلاعات وردپرس خروجی بگیرید. البته امکان انتخاب موارد دلخواه هم وجود دارد. برای مثال میتوانید فقط از نوشته ها و یا از برگه ها خروجی بگیرید و به وردپرس جدید انتقال بدهید. خب برای انجام این فرایند در پیشخوان وردپرس از منوی ابزار ها بر روی گزینه برون بری کلیک کنید.

گزینه برون بری در وردپرس برای انتقال اطلاعات وردپرس

در ادامه، فایل export.php اجرا میشود که میتوانید نسبت به خروجی گرفتن از اطلاعات وردپرس اقدام کنید. پس از کلیک کردن بر روی گزینه برون بری صفحه ای مشابه تصویر زیر باز میشود. در این صفحه میتوانید انتخاب کنید که فرایند خروجی گرفتن شامل چه اطلاعاتی باشد. اگر گزنه همه موارد را انتخاب کنید میتوانید از تمام اطلاعات وردپرس خروجی بگیرید. اگر هم که تمایل دارید از اطلاعات دلخواه خروجی بگیرید مشابه گزینه 2 در تصویر زیر یکی از موارد را انتخاب کنید.

توجه : در تصویر زیر گزینه 2 شامل اطلاعات وردپرس خام است. حتما وردپرس شما از اطلاعات بیشتری بهره میبرد.

در نهایت پس از انتخاب بخش موردنظر بر روی گزینه بارگیری پرونده برون بری کلیک کنید. در ادامه فایلی با پسوند xml دانلود میشود که شامل اطلاعات وردپرس است. این فایل در مرحله بعدی لازم است.

برون بری داده های سایت وردپرسی

مرحله دوم : وارد کردن اطلاعات

در مرحله قبل توانستیم از اطلاعات سایت (وردپرس) خروجی بگیریم. حال در ادامه باید در سایت مقصد (وردپرس) اطلاعات را وارد کنیم. برای انجام اینکار باید ابتدا در پیشخوان وردپرس از قسمت ابزارها برروی گزینه درون ریزی کلیک کنید.

پس از باز شدن صفحه جدید از لیست افزونه ها، افزونه WordPress را نصب کنید. پس از نصب افزونه گزینه ای با نام اجرای درون ریز در زیر نام افزونه نمایش داده میشود. بروی این گزینه کلیک کنید.

درون ریزی اطلاعات وردپرس (انتقال اطلاعات وردپرس)

پس از اجرای درون ریز برگه ای مطابق تصویر زیر نمایش داده میشود. در این مرحله، در قسمت Choose File فایل خروجی مرحله یک را انتخاب میکنیم سپس بر روی گزینه بارگزاری پرونده و درون ریزی آن کلیک کنید.

برگه اجرای درون ریز وردپرس

در نهایت مطابق تصویر زیر انتخاب کنید که اطلاعات به نام چه کسی منتقل شود. سپس تیک گزینه دانلود و درون زیری فایل های پیوست را فعال کنید. در آخر بر روی گزینه تایید کلیک کنید. فرآیند درون ریزی بسته به حجم اطلاعات شما ممکن است کمی زمان بر باشد پس صبور باشید.

انتخاب نام کاربری برای درون ریزی وردپرس (انتقال اطلاعات وردپرس)

 

امیدوارم این آموزش هم مورد پسند شما باشه.

در صورت وجود مشکل در قسمت نظرات مطرح کنید تا همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی مشکلات شما باشند.

بدرود.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*