دکه وردپرس

آموزش بازگردانی فول بکاپ در سی پنل | صفر تا صد

پوشتر آموزش بازگردانی بکاپ سی پنل

در مطالب قبلی به شما آموخیتم که چگونه از هاست سی پنل بکاپ تهیه کنید. امروز در خصوص بازگردانی فول بکاپ در سی پنل آموزشی را تهیه کرده ایم. از دست رفتن اطلاعات یکی از بدترین اتفاقاتیست که ممکن است مدیران وبسایت ها دچار آن شوند. اما این اتفاق زمانی به نابودی یک سایت منتهی میشود که هیچ بکاپی از سایت وجود نداشته باشد. بلعکس زمانی خوش آیند است که به صورت منظم از سایت خود بکاپ تهیه کرده باشید. مورد اول واقعا ناخوشایند است… اگر از سایت خودتان بکاپ تهیه نکنید ممکن است زحمات شما در کسری از ثانیه به باد برود.

شما میتوانید با چند کلیک ساده از سایت خود بکاپ تهیه کنید و از مشکلات جدی آینده جلوگیری کنید. در مطالب قبلی آموختیم چگونه فول بکاپ تهیه کنیم. اما یک نکته: سی پنل گزینه ای برای بازگردانی فول بکاپ ندارد!!!. برای بازگردانی فول بکاپ باید به صورت دستی اقدام کنید و تمام اطلاعات را بارگذاری کنید. این فرایند پیچیده نیست و خیلی ساده است. با ما همراه باشید تا نحوه بازگردانی فول بکاپ را فرا بگیریم.

بازگردانی فول بکاپ در سی پنل

برای انجام این فرایند ابتدا باید فول بکاپی را که تهیه کرده اید را استخراج کنید. بکاپ ها عموما با پسوند tar.gz. ذخیره میشوند. پس از استخراج وارد پوشه homedir>public_html بشوید. محتویات پوشه public_html را با پسوند zip فشرده کنید تا آماده آپلود به هاست شما باشد.

پوشه public_html در بازگردانی فول بکاپ

در ادامه وارد هاست سی پنل خود شوید و از قسمت Files بر روی گزینه File Manager کلیک کنید تا وارد فایل منیجر هاست شوید. سپس فایل زیپی را که تهیه کرده اید را در پوشه public_html آپلود کنید. **public_html ریشه هاست شماست**. پس از اتمام آپلود فایل zip را از حالت فشرده خارج کنید. با اتمام استخراج، تمام پوشه های وبسایت شما بازگردانی شد و الان باید اطلاعات دیتابیس را بازگردانی کنید.

آپلود بکاپ به پوشه public_html

بدین منظور به فایل بکاپ بازمیگردیم. وارد پوشه mysql میشویم. در این پوشه فایل های با پسوند sql وجود دارد. مطابق تصویر زیر فایلی که دارای فرمت (نام دیتابیس_نام دامنه) میباشد را انتخاب میکنیم.

پوشه دیتابیس در فول بکاپ سی پنل

سپس از قسمت Files وارد بخش  Backup Wizard میشویم. در صفحه باز شده بر روی گزینه Restore کلیک کنید. در این بخش تعدادی گزینه برای بازگردانی بخش های مختلف وجود دارد. در صورتی که فول بکاپ تهیه نکرده اید و تک تک از بخش های مربوطه بکاپ تهیه کرده اید این قسمت به شما کمک میکند تا بکاپ ها را بازگردانی کنید. بر روی گزینه MySQL Database کلیک کنید. در مرحله بعدی فایل دیتابیس را انتخاب و بر روی گزینه upload کلیک کنید. پس از نمایش نوار موفقیت آمیز بودن آپلود صفحه را ببندید. (مطابق تصاویر زیر)

قسمت files در سی پنل (برای تهیه بکاپ از سی پنل)

ریستور بکاپ سی پنل

بازگردانی بکاپ دیتابیس سی پنل

ریستور بکاپ دیتابیس سی پنل

رفع مشکل Establishing a Database Connection

تا اینجای کار توانستید تمام موارد موردنیاز را بازگردانی کنید. اما ممکن است یک مورد در اینجا رخ بدهد. پس از وارد کردن آدرس وبسایت با ارور (Establishing a Database Connection) مواجه بشوید. علت این ارور عدم همخوانی نام کاربری و رمز عبور دیتابیس با یورزنیم است. برای رفع این مشکل وارد ریشه هاست خود شوید. سپس فایل wp-config.php را ویرایش کنید. در این فایل تکه کدی مشابه کد زیر وجود دارد.

/** MySQL database username */
define( ‘DB_USER’, ‘نام کاربری شما در این قسمت است‘ );

/** MySQL database password */
define( ‘DB_PASSWORD’, ‘پسورد شما در این قسمت است‘ );

این دو بخش مشخص شده با رنگ قرمز را درنظر بگیرید. سپس در پیشخوان سی پنل از قسمت DataBases وارد بخش MySQL® Databases شوید. اینجا در قسمت Current Databases میتوانید دیتابیسی را که بازگردانی کرده اید را مشاهده کنید. اما با کمی دقت متوجه میشوید که قسمت Privileged Users که مربوط به نام کاربری متصل به دیتابیس است، خالیست.

بخش Current Databases در MySQL® Databases سی پنل

باید مشابه نام کابری و رمز عبور مشخص شده فایل wp-config.php نام کاربری ساخته و به دیتابیس متصل کنید. در همین صفحه با کمی اسکرول به سمت پایین بخشی با نام Add New User را مشاهده میکنید. در این قسمت نام کاربری و رمز عبور مشخص شده در فایل wp-config.php را وارد کنید تا نام کاربری جدید با همان مشخصات گذشته ساخته شود.

در نهایت مجدد به سمت پایین اسکرول کنید تا بخش Add User To Database را مشاهده کنید. در این قسمت نام کاربری ساخته شده و دیتابیس بارگذاری شده را بهم متصل کنید. پس از اتصال می توانید از نتیجه کار لذت ببرید…

امیدوارم این آموزش هم مورد پسند شما باشه.

بدرود.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*